A lecture from the series Medieval Thought: An Interdisciplinary Perspective.
The full programme of the whole series is available here.
A lecture from the series Medieval Thought: An Interdisciplinary Perspective.The full programme of the whole series is available here.
Jste srdečně zváni na přednášku doc. Martina Nodla (CMS) Jak znormalizovat českou medievistiku.
Přednáška je součástí jednoho z bloků pracovního setkání Normalizace humanitních věd v Československu (1969-1989), které se uskuteční 14.-15. října 2019. Kompletní program zde.
FF UK ve spolupráci s Université Toulouse – Jean Jaurès hostí interdisciplinární workshop věnující se výzkumu strukturálních proměn středověké krajiny a venkovských sídlišť. Příspěvky přednesou archeologové a historici z Francie, Itálie, Německa, Polska a České republiky. Součástí workshopu je prohlídka vybraných archeologických lokalit.
Peuplement et transformation de l’habitat en Europe dans les sources écrites et la documentation archéologique (11e – 14e siècle)
–
European transformation of settlement pattern in archaeological and written sources
(11th–14th ct.)
Jednacími jazyky jsou francouzština a angličtina. Workshop řeší dílčí úkol projektu KREAS. Podrobnější informace o přednáškách jsou k dispozici v programu s abstrakty.
Kontaktní osoba:
Tomáš Klír
Ústav pro archeologii FF UK
Prezentace výukového filmu o dopadu překladů z arabštiny na vývoj kastilštiny jako intelektuálního a politického jazyka, diskuse. Více informací: https://birth-of-spanish.rll.lsa.umich.edu/
The lecture is going to be delivered by Ryan Szpiech from the University of Michigan.
Kolokvium CSS pro rok 2020 otevřené pokročilým i začínajícím medievistkám a medievistům všech specializací a pracovišť. Přihlášky zasílejte do 30. listopadu 2019.
Detaily a vysvětlení naleznete v tomto PDF; program zde a materiály k jednotlivým příspěvkům zde.
Konferenci pořádá klasickofilologická sekce. Pozvánku naleznete zde.
Jubilejní stý žůrfix se koná v zoomové aplikaci. Tématem bude Lipnická bible a její nedávný všestranný výzkum, jejž realizoval mnohačetný tým pod vedením Lucie Doležalové. Jednotlivá témata spojená s Lipnickou biblí představí Lucie Doležalová, Karel Pacovský, Světlana Müllerová, Zuzana Smetanová, Ondřej Trepeš a Ondřej Fúsik.
Link pro připojení zde.