Karel IV., země Koruny české a Evropa – mezinárodní konference

Srdečně Vás zveme na mezinárodní vědeckou konferenci Karel IV., země Koruny české a Evropa, která proběhne ve Vlasteneckém sále Karolina, 9. května – 12. května 2016. Konference probíhá ve spolupráci Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR. Zahájení za účasti rektora UK prof. Tomáše Zimy a místopředsedy AV PhDr. Pavla Barana proběhne v úterý 10. května v 9:00 ve Vlasteneckém sále. (Ovocný trh 3, Praha 1)  Vstup je zdarma, je zajištěna káva a drobné pohoštění a každý host obdrží malou pozornost.

Konference připomene výjimečnou osobnost krále a císaře Karla IV. Tento vzdělaný panovník a jeho vladařské umění budou v rámci konference představeni z mnoha úhlů pohledu, přičemž velká pozornost bude věnována uměleckým počinům spojeným s jeho dvorem. Přední odborníci z řad českých i zahraničních historiků a dějepisců umění přednesou příspěvky, které nahlédnou na osobnost Karla IV. v rozličných historických kontextech – jako mecenáše umění, jako českého krále i císaře Svaté říše římské, zbožného vládce a v neposlední řadě jako zakladatele univerzity a podporovatele vzdělanosti nejen v Českých zemích.

Program konference ke stažení zde.

Úvod > Aktuality > Karel IV., země Koruny české a Evropa – mezinárodní konference