Latinská medievistika a novolatinská studia jsou novým doktorským studijním programem, který realizuje Ústav řeckých a latinských studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy společně s Filosofickým ústavem Akademie věd ČR.

Studium se zaměřuje na dějiny latinské slovesnosti a evropské kultury vyjadřující se latinským jazykem v časovém rozpětí od zániku antické civilizace přes transformaci antického kulturního dědictví v období středověku, renesance a baroka až po její přerod v součást vědeckého bádání a kulturního života moderních evropských národů. K latinsky psaným textům přistupuje z hlediska jazykovědného, paleograficko-kodikologického, literárně- a kulturněhistorického, a to s důrazem na vývoj v českých zemích.

Termín pro podání přihlášek je 30. dubna 2021, přijímací zkouška se koná 14.-16. června 2021.

Podrobnější informaceo programu naleznete v dokumentu níže.

Latinská_medievistika

Úvod > Aktuality > Nově akreditovaný doktorský program Latinská medievistika a novolatinská studia ve spolupráci s Filozofickým ústavem AV ČR