Úvod do medievistických disciplín a témat – program přednášek

Úvod do medievistických disciplín a témat je sérií přednášek, které uvedou studenty do širšího kontextu medievistiky, jejich problémů, metod, základní literatury, vývoje a současných trendů. Cílem každé přednášky je seznámit studenty s danou disciplínou či tématem, ukázat, jaké otázky si klade, jaké problémy řeší a proč je zajímavá. Jednotliví vyučující představí konkrétní případovou studii, specifický problém či metodu.

Kurz se koná každou středu 12.30-14.05 (počínaje 9.10. 2019) v posluchárně 147 (Ústav řeckých a latinských studií, FF UK, Celetná 20).

Kódy v SIS: ALM500001. Lze si zapsat rovněž jako volitelný kurz Přednášky z latinské medievistiky: pro zimní semestr kód AGL500016 (Medievistické disciplíny a témata, Zk za 4 kredity) pro letní semestr kód AGLV00009 (Medievistické disciplíny, Z za 4 kredity).

S případnými dotazy se obracejte na Mgr. et Mgr. Ivu Adámkovou, Ph.D. (iva.adamkova@ff.cuni.cz).

Program ke stažení zde.

Úvod > Aktuality > Přednáška > Úvod do medievistických disciplín a témat – program přednášek