Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy srdečně zve na přednášku Narrativizing a Saint: St Olav and the Development of Literary Genres in the Medieval North, kterou pronese Lena Rohrbach (University of Zurich). Přednáška se koná v úterý 30.10. v 9:30 na FHS UK (U Kříže 8, Praha 5Jinonice, č. 5022).

Odkud se berou svatí? Ujasněme si to na příkladu největšího norského světce, svatého Olafa. Prof. Lena Rohrbach v přednášce při té příležitosti objasní také zrození žánru ság z diachronní perspektivy s ohledem na skaldskou tradici a obrazový materiál.

Anotace PDF

Invitation CZ/EN

Úvod > Aktuality > Přednáška > Narrativizing a Saint: St Olav and the Development of Literary Genres in the Medieval North (lecture)